Kaçırılmayacak bir Etkinlik, Hem de İyilik: Çocuk Kütüphanesi için Masal Gecesi

SEİBA Uluslararası Hikâye Anlatıcılığı Merkezi anlatıcılarından canım Nazlı ve can dost Beyhan, çatışma bölgesindeki çocuklar için ne yapmalı deyip kıvrandığımız bir esnada harika bir etkinlikle yetiştiler imdada. Bu iki güzel insan güzel geceler hazırlıyordu zaten, şimdi bunları gerçekten ihtiyacı olan çocuklar için düzenliyorlar. Etkinlik şöyle;

storyteller_Anker_Grossvater_1884

Çocuklar Kütüphanesi İçin Masal Gecesi (ya da dilerseniz sadece kitap gönderimi)

Bu defa masallarımızı çatışma bölgesindeki çocuklar için anlatıyoruz. Bu gecede; SEİBA Anlatıcıları olarak en sevdiğimiz, kalbimizi titreten, bizi dünyaya bağlayan masalları anlatmak istiyoruz. İstiyoruz ki anlattığımız masallar “zor” durumdaki çocukları da dünyaya bağlasın, onlara bu karanlık dönemlerde ışık olsun.

Siz de bize destek olmak ister misiniz? Nasıl mı? Alanında uzman kişilerin özenle hazırladığı çocuk kitapları listemizden bir kitabı alıp masal gecemize gelin. Biz size masallarımızı hediye edelim, siz de beraberinizde getirdiğiniz kitap ile çocuklara hikâyeleri armağan edin. Bu şekilde hep birlikte Diyarbakır Sur Bölgesi’ndeki bir ilkokulda kurulacak çocuk kütüphanesine destek olalım.

NOT: Kitap listemize ulaşmak ve katılım için rezervasyon yaptırmak için lütfen info@seibaanlatimerkezi.com adresine mail atınız.

Ne Zaman: 13 Ocak 2016
Saat: 19.30-21.30
Yer: Teşvikiye Komşu Kapısı Dayanışma Derneği

Çok önemli:

Şehir dışında yahut yurt dışında olup, ya da bir şekil Masal gecesine katılamıyorum ancak ben de destek olmak istiyorum diyorsanız, bu da mümkün! Hatta bir değil bir kaç kitapla katılmak istiyorsanız bu da mümkün. Yurt dışındakiler, şehir dışındakiler internetten kitap gönderimi yapan idefix, kitapyurdu vs gibi sitelerden kitapları alıp gönderebilirler rahatlıkla. Ki bunu yapanlar var biliyorum. info@seibaanlatimerkezi.com ‘a mail atın, arkadaşlar hazırladıkları listeden size düşen kitapları haber verecek size ve siz de o kitapları gönderebilirsiniz.

.

.

Şunu söylemeliyim, pek çok kimse bir şey yapamayacağından emin karanlık bir umutsuzluk kuyusunda öylece beklerken, bu iki güzel insan anında, kendi ellerinden gelen ne varsa onunla çıktılar ortaya. Gördüm ki zaman ve emek verilerek yapılan hareket oturduğumuz yerden yapılan bir destekten çok daha etkinmiş ve bu etki hemen karşılık buldu güzel kalplerde. İnsanlar sanki sahiden kör bir kuyuda umutsuz beklerken birden şaşılacak bir ilgiyle çıktılar ortaya.  Destek verenlere ama özellikle içimize umut filizi diken bu iki güzel insana çok çok teşekkür ederim. İki gündür büyük gayretle sabahlara dek çalışıyorlar. Ayrıca mekan ve ikram teklifinde bulunan dostlara da çok teşekkürler… Umut var, hep var.

Hala katılmadıysanız siz de bu güzel iyilik hareketine katılın ve bu iyilik enerjisinin oluşturduğu akımdan faydalanmaya bakın. Zira iyilik, yapılana tamam ama asıl yapana iyilik oluyor.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Comments are closed.