İnce Şeyler

Şükür ki iyi şeyler var. İyi ki hala iyi şeyler yapan insanlar var. İyi ki  sığınılacak bir liman olarak iyi müzik ve iyi müzisyenler de var. Gölgesinde dinlendiğimiz, kabuslardan kaçınabildiğimiz, ruhumuzu yeniden incelten şeyler çok şükür hala ve hep ve herşeye rağmen var.

İyi ki hala incelikleri anlatan insanlar var… İyi ki ellerini yaban otlarına süren, patikalarda yürüyen, rüzgara, denize, güneşe şarkılar söyleyen, gün batımının pembeliğine, kuşlara, dalgalara yüz süren insanlar iyi ki var. Dünyayı karanlık, vahşet ve kabalıktan ibaret sandığımız bu günlerde ne çok ümit veriyorlar. İyi ki ümit var.


 

 

Ve şu haber: seviyordum daha çok seviyorum artık İskoçları. Ağızda sakız edilen boş laflarla değil  de özle, fiille hareket eden insanlar zaten hep en sevdiğim…  Celtic (iskoç takımı) ile İsrail takımı arasındaki Şampiyonlar Ligi maçında İsraile karşı Filistin bayrağı açıyor taraftarlar. Daha önce de yaptıkları bir şey bu zira Uefa’nın Filistin kararını kınıyorlar. Uefa öncesinde 15.000 sterlin ceza veriyor. Bu kez taraftarlar yeni gelecek cezayı tahmin ettiklerinden para topluyorlar, toplanan para cezanın iki katı çıkıyor. Artan parayı da Filistinli çocuklara gönderme kararı alıyorlar. Bu maçtan önce de tehdit, ceza, kapatılma uyarısı alıyorlar  üstelik. bu adamların tehdit vs de ters tepen Wallace’vari yanlarını seviyorum, bazı filmlerde de geçiyor ya:) Haber şurada burada falan…

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...